• Ново
[Космички Црна Рамка] Amoled LCD Digitizer Екран на Допир Собранието Замена LCD Дисплеј за Samsung Галакси S20Plus 6.7 инчен 5G G985 G985A G985F G985P G985R4 G9860 T U V W страна BITANR (Cosmic Black)

[Космички Црна Рамка] Amoled LCD Digitizer Екран на Допир Собранието Замена LCD Дисплеј за Samsung Галакси S20Plus 6.7

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Овој екран е дизајниран за Samsung Галакси S20 Plus (Не за S20 и S20 Ultra) 6.7 инчен 5 G G985 G985 A G985 F G985 P G985 R4 G9860 T U V W LCD дисплеј, ве молиме внимателно проверете го моделот на вашиот телефон пред да ја купите.Ве молиме пребарување на Youtube за да пребарувате соодветна поправка видео пред инсталацијата.Ве молиме ажурирајте го вашиот телефон моќ телефонот и отстранете ја батеријата кабелот кога монтажа.Проверете го екранот за замена за да се осигурате флексибилен кабел во добра состојба и да нема остатоци/видлива прашина на конекторот.Не притиснете LCD тешко, тоа е лесно да се оштети. [Космички Црна Рамка] Amoled LCD Digitizer Екран на Допир Собранието Замена LCD Дисплеј за Samsung Галакси S20 Plus (Не за S20 и S20 Ultra) 6.7 инчен 5 G G985 G985 A G985 F G985 P G985 R4 G9860 T U V W страна BITANR.

За производот

Слични предлози