• Ново
Ѕидот Полначот Црна 3.7 V Еден Слот Батерија Полнач за 18650 18350 16340 14500 14000 Li-ion Батерија

Ѕидот Полначот Црна 3.7 V Еден Слот Батерија Полнач за 18650 18350 16340 14500 14000 Li-ion Батерија

DEN 1152.00
Износ
Во продавницата.

Направени од високо-квалитетни материјали, силни и издржливи, и долг животен век.Автоматско постојан струја контрола може брзо да ја полните батеријата за да се спречи overcharge, краток спој и електричен шок.Со светодиодни диоди индикаторот : црвена светлина претставува статусот на полнење, зелено светло претставува целосно наполнет.Универзална мултифункционален AC ѕид-монтирани батерија полнач за home/патување.Спецификација Материјал : ПВЦ.Влезен напон : 100-240 C AC, 47-63 Hz.Излезен напон : 3.7 V DC.Номинална струја : 450m A.Големина : 100x30x40mm / 3.94x1.18x1.57 инчи.Приклучок : Американски приклучокот.Боја : Црна.Тежина : 40 грама.Пакување : 1 PC еден слот полнач.Функција : Универзална мултифункционален AC ѕид-монтирани батерија полнач за home/патување.По полнењето е завршено, тоа автоматски ќе престане.Кога се полни, црвен/портокал индикатор светлото ќе светне, се сврти кон зелена кога целосно наполнета, и автоматски стоп полни.Моќен напон прилагодување (глобална напојување за AC100-240 V) е многу корисно кога патуваат низ светот.Тоа го поддржува полнење на различни Li/Ni-МЗ батерија видови, додека големината е под 69mm и дијаметар е под 33mm.

За производот

Слични предлози