• Ново
Coppertone Сјај Сончање Спреј заштитен фактор 50, 5 мл. (Пакување од 2)

Coppertone Сјај Сончање Спреј заштитен фактор 50, 5 мл. (Пакување од 2)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Најголема ДОВЕРБА СОНЧАЊЕ БРЕНД : #1 најдоверливите Сончање Бренд*.SHIMMERY ЗАШТИТА од СОНЦЕ : НОВИ Coppertone Сјај Спреј за Сончање заштитен фактор 50 се помеша со возвишеното минерали за убава, shimmery сјај од глава до пети.УВ ЗАШТИТА : Заштита на вашата кожа од до 97% од сончевите повеќето штетните УВ зраци со издржливи и отпорни на вода формула која останува на силна преку пот, топлина, вода и до 80 минути.ЛЕСНА ЗА КОЖА : Сјај заштитен фактор 50 Спреј за тело сончање е слободен на oxybenzone, octinoxate, PABA, parabens, phthalates и бои.ЛЕСНИ СПРЕЈ : Нашата погодно спреј трепет сончање трие во лесно без неред , додека оставајќи вашата кожа чувство хидрирани, мазна и свиленкаста.Подготвени, наместен, со НОВ сјај Coppertone Сјај Спреј за Сончање заштитен фактор 50 што е споен со возвишеното трепет за да се подобри прекрасен сјај на вашата кожа.Овој лесен, трепет спреј за сончање трие во лесно.Не само што е Coppertone Сјај Спреј за Сончање заштитен фактор 50 издржливи со своите отпорен на вода формула, но вашата кожа ќе се чувствувате хидрирани, мазна и свиленкаста, додека за заштита на вашата кожа од до 97% од сончевите повеќето штетните УВ зраци.Оваа сончање со гордост се ослободени од PABA, parabens, и phthalates, Oxybenzone или Octinoxate.Coppertone Сјај Спреј за Сончање заштитен фактор 50 е совршен начин за заштита на вашата кожа и трепет секој ден *Гласаа најголема доверба Сончање бренд од страна на Американските купувачи врз основа на 2020 Brand Spark® Американски Доверба Студија.

За производот

Слични предлози