• Ново
Мултифункционален 4 во 1 Висока Точност на ЕЗ/TDS/Salinity/Температура Метар Квалитетот на Водата Тестер со Светлото Функција на Човековите Механички Дизајн за Аквариум

Мултифункционален 4 во 1 Висока Точност на ЕЗ/TDS/Salinity/Температура Метар Квалитетот на Водата Тестер со Светлото Функција

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

На квалитетот на водата тест пенкало што може да се измери четири параметри : вкупно растворени цврсти материи (TDS), електрична спроводливост (ЕК), salinity, и температура. Високи перформанси, преносни човековите механички дизајн, брзи мерења на локации, висока стабилност, добра усогласеност.На квалитетот на водата тест пенкало што може да се измери четири параметри : вкупно растворени цврсти материи (TDS), електрична спроводливост (ЕК), salinity, и температура. Не само откривање на сол содржина на масло за јадење сол, солена вода базен и кои рибник, но исто така и на salinity на seawater, морски, солена риба вода резервоарот сол ниво на тестирање.Високи перформанси, преносни човековите механички дизајн, брзи мерења на локации, висока стабилност, добра усогласеност.6 oz Battery : 3 x 1.5 V копчето батеријата LR44 150 MAH(Не се вклучени)Температура Range : 0.Спецификации : Предмет Тип : Квалитет на Вода Tester Material : ABSColor : Како што е прикажано во picture Size : Прибл.5in Weight : Прибл.Функција : 1.0-140℉Температура Точност : ±0. Со светлото функција, ви помогне да видите резултати од мерење јасно е дека во секоја ситуација, нема потреба да се грижите за гледањето прикажана вредност ако светлината не е доволно.Со светлото функција, ви помогне да видите резултати од мерење јасно е дека во секоја ситуација, нема потреба да се грижите за гледањето прикажана вредност ако светлината не е доволно.Не само откривање на сол содржина на масло за јадење сол, солена вода базен и кои рибник, но исто така и на salinity на seawater, морски, солена риба вода резервоарот сол ниво на тестирање.

За производот

Слични предлози