• Ново
Movo WMX-1 ПАКЕТ 2.4 GHz Безжична Lavalier Микрофон Систем Компатибилен со DJI Osmo Џеб, dslr фото Апарати, iPhone, Android паметни телефони и Таблети (200' ft Аудио Опсег) - DJI Osmo Џеб Додатоци

Movo WMX-1 ПАКЕТ 2.4 GHz Безжична Lavalier Микрофон Систем Компатибилен со DJI Osmo Џеб, dslr фото Апарати, iPhone, Android

DEN 2757.60
Износ
Во продавницата.

На WMX-1 вклучува lavalier микрофон со бришачи и lapel клип, предавателот со спојувалка за каиш, приемник со спојувалка за каиш и монтирање на камери/tripods, 3.Систем Спецификации RF Модулација : GFSK Бенд Фреквенција : 2.Нашите пријателски НАС-Базирани поддршка е тука да ви помогне.Едноставно поврзете приемник на вашиот уред, клип на предавателот на вашиот појас, клип на lav микрофон кон вашата маица, и сте подготвени да одите.За да се обезбеди одличен звук, поврзете слушалки на примачот, и да ги преслушате аудио во реално време.DJI OSMO ЏЕБ БЕЗЖИЧЕН СИСТЕМ : Снимање кристално јасно, дисторзија-бесплатен аудио од вашиот dslr фото, видео камера, паметен телефон или таблет.Секоја единица е придвижуван од два "ААА" батерии за до 6 часа на работа.УДОБЕН : Слушање аудио во реално време со слушалки на текст за да се обезбеди точни звук.Совршен за филмаџии, vloggers, мобилни новинарите и креаторите на содржина.Во зависност од вашиот снимањето на животната средина, прилагодување на микрофон копче за јачина на звук ќе го намали времето во пост-продукција.За повеќе контрола, да го прилагодите звукот на микрофонот за да се намали време во пост-продукција.5 mm TRS Напојување : Две ААА батерии (до 8 часа на run-time) Предавател/Приемник Димензии (секој) : 1.Ова значи дека можете да добиете мешање-слободни и регулатива-бесплатен безжичен пренос - безжичен аудио е најголем непријател.Зошто тоа е добро : На omnidirectional lavalier микрофон обезбедува единствен фреквенција одговор и да се минимизира периферните животната средина звуци.

За производот

Слични предлози