• Ново
Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - #10-32 x 5/8 Количина 1000

Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - 10-32 x 5/8 Количина 1000

DEN 19399.44
Износ
Во продавницата.

Телото Дијаметар : (#10) Max 0.1890 - Мин 0.1818 (Класа 2 A Одговара, ANSI Б1.1).Тема На Теренот : 32 По Инч.Тема На Ветер : Десната Рака.Глава Дијаметар : Max 9/16" Главата Висина : 3/8".Цврстина : 40-75 Rockwell Б. Knurled главата наменет да биде раководена од прсти.ASME Големината Стандарди специфични.Естетски префинета и обично се користи за декоративни или украсни производи.Отпорен На Корозија Месинг.

За производот

Слични предлози