• Ново
Валтер 11L308 3x1/32x3/8 ZIP Метал Центар и Нерѓосувачки Челик Contaminant Слободни Cut-Off Тркала Тип 27 Ронки A60, 25 пакет

Валтер 11L308 3x1/32x3/8 ZIP Метал Центар и Нерѓосувачки Челик Contaminant Слободни Cut-Off Тркала Тип 27 Ронки A60, 25

DEN 359.76
Износ
Во продавницата.

Брзо, кул и слободни сечење.Овозможува операторот да работат со минимален притисок за најдобри контрола.Супериорен живот и сечење брзина.Гарантирано нема да contaminate нерѓосувачки челик.Метал центар обложување за дополнителна сила и safety.ZIP тркала нудат најдобри перформанси достапни на директно вратило и умре брусилки.Тие се специјално формулиран за да се кандидира кул за максимална живот.Тркалата се ослободени од железо, сулфур и хлор (Fe-S-Cl) и се гарантирано да не contaminate нерѓосувачки челик.Користење со 1/4 mandrel WAL11 L007. За засекување апликации, дебелина помала или еднаква на 1/8 се препорачува.За мелење апликации, 12 се препорачува.Користете 24 ронки тркала за побрзо сечење брзина и 60 ронки за подолг живот.За употреба со челични и нерѓосувачки челик.Пакет на 25.

За производот

Слични предлози