• Ново
Seachem Гребен Заврши 250ml

Seachem Гребен Заврши 250ml

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

НАСОКИ : Користете 1 capful (5 m L) на 80 L (20 НАС литри) два пати неделно.Не содржи амонијак или други штетни nitrogenous отпад.Повеќе од триесет години подоцна Seachem се уште се приближува старите проблеми во еден нов начин.Seachem е филозофија е дека познавања hobbyist го прави најдобар клиент.Додека Seachem се зголеми брзо во национален и меѓународен фирма, тоа го задржува културата на една мала компанија и е лесно достапна за своите клиенти.ОДРЖУВАЊЕ на КАЛЦИУМ : Гребен Заврши, исто така, вклучува магнезиум и стронциум во количини пропорционална со типичен користење на ликвидност. Морин (Основач) - призна дека достапните решенија за aquarists проблем сакаат.Seachem е во сопственост и управувани од страна на хобисти.Проверете калциум секои 2 недели и да ја прилагодите количината или фреквенцијата за тоа.КОНЦЕНТРИРАНА МЕШАВИНА : Гребен Целосно е концентрирана мешавина од ionic калциум дизајниран за враќање и одржување на калциум да нивоа се наоѓаат во природните seawater без да влијаат на p H.Ова овозможува да се одржуваат овие два елементи, а исто така одржување на калциум.Seachem себе започна затоа што еден таков страсни hobbyist - д-Р Лео Г.Ако која било од калциум или carbonates стануваат дефицитарни, корални раст ќе престане, проследено со брзиот пад во корални раст.Гребен Заврши содржи 160,000 ппм калциум, а најблискиот конкурент производ е само 110,000 ппм калциум.Ова се рефлектира во цврст и сигурен клиент образование и поддршка, како и производи докажани во науката и перформанси.

За производот

Слични предлози