• Ново
HiMedia Лаборатории MV646-5KG HiVeg Јаглен Крвен Агар База, 5 кг

HiMedia Лаборатории MV646-5KG HiVeg Јаглен Крвен Агар База, 5 кг

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Суспендира 54.5 грама во 1000 ml дестилирана вода.Се вари до распуштање на медиум со често мешање.Сиво обоени, хомогена, слободен проток во прав.Јаглен агар база, hive со исхраната, се препорачува за одгледување на bordetella за пертусис вакцина производство и исто така и за одржување на акции култури.

За производот

Слични предлози