• Ново
Спектар Хемиски G1012-500MLPL Глицерин Синтетички Reagent, ACS, 500 mL Пластични Шишиња

Спектар Хемиски G1012-500MLPL Глицерин Синтетички Reagent, ACS, 500 mL Пластични Шишиња

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 1.0 lbs.ГЛИЦЕРИН, REAGENT, ACS, е без мирис, слатка и безбојна течност шеќер и алкохол (polyol).Глицерин има три хидроксилни групи кои не им овозможи на своите solubility во вода и се даде тоа е хигроскопна природата.Тоа се користи во гел за формирање polyacrylamide гел електрофореза и во густината на измена на гел електрофореза примероци.Како ACS одделение Reagent, Спектар Хемиски произведените Глицерин се користи како стандард за квалитет, против кои други супстанции се заснова и ги има исполнето најтешките регулаторни стандарди за квалитет и чистота.

За производот

Слични предлози