• Ново
YJJelt 2mm Термички Подлога,5pcs графичкиот процесор Меки Силиконски Термички Проводници Влошки

YJJelt 2mm Термички Подлога,5pcs графичкиот процесор Меки Силиконски Термички Проводници Влошки

DEN 1677.60
Износ
Во продавницата.

Термички силикони подлога има коефициент на топлинска спроводливост од 1,5 W/mk,100x100x2mm,еден двострано лепило дизајн,Подобрување на топлина мијалник преносот на Топлината помеѓу електронски компоненти.Во -40 ℃ -200 ℃ Нема да се Топи, Без Токсични, без Мирис,Без Корозија,Без Стимулација,Анти-Статички,Компресија,Оган Retardant,Изолација,Буферирање,Отпорност на Топлина,Не Проводници,коефициент на Топлинска Спроводливост.Намалување слободно според вашите потреби,3.94x3.94x0.79 инчен [100x100x2mm], 5 парчиња во пакет.Совршен за да се полни површината за контакт јаз,добра стабилност,без оштетување на метални материјали.Широко одговараат за ПРОЦЕСОРОТ, графичкиот процесор, Топлина Мијалник,лаптоп, DVD, VCD, КАПАК,одбор за Контрола, моторот, електроника, Моќ LED, авто механика, компјутер домаќин, Set-top box, ПРЕДВОДЕНА IC SMD НАТОПИ и било ладење модули.Ќе добиете 5pcs 2mm дебели силика гел термички влошки,постои ризик купување, пријателски услуги на клиентите,се чувствуваат слободни да не контактирате доколку постои било каков проблем со нашиот термички влошки.

За производот

Слични предлози