• Ново
Wusthof 18 Magnabar, Хром Позлатен

Wusthof 18 Magnabar, Хром Позлатен

DEN 1344.00
Износ
Во продавницата.

ПРОСТОР за ЗАШТЕДА на енергија - Магнетни рек безбедно продавници и прикажува WÜSTHOF ножеви.ХРОМ ПОЗЛАТЕН MAGNABAR – Уредно прикажува ножеви или кујнски прибор за јадење (ножеви се продава одделно).МОЌЕН МАГНЕТ - Скриени супер сила магнет овозможува лесен пристап до кујнски прибор.ИЗДРЖЛИВИ – WÜSTHOF направена и германски направени доаѓа со ограничена Доживотна Гаранција.Со ВЕКОВИ НА традиционално Семејство, во сопственост за седум генерации, WÜSTHOF беше основана во Solingen, Германија над 200 години.WÜSTHOF е прибор за јадење носи Solingen име, со назнака дека се резервирани за производи кои ги исполнуваат најстрогите стандарди за квалитет.Магнетни нож носител за да ги зачувувате и организирате прибор за јадење.

За производот

Слични предлози