• Ново
Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 62 мм Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено / Виолетова -7 Парчиња

Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 62 мм Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено /

DEN 273.60
Износ
Во продавницата.

Црвено filter го подобрува топло земјата на ѕвонење и е одлична за драмски небото сценографијата.Нема друг филтер може да се подобри пејзажна фотографија како тебе филтер.Дипломирал боја филтри обезбеди постепено боја транзиција за непречено меша ефект.Ротирање на заградата да ја прилагодите бојата.Вашите леќи на камерата тема големина е некаде означени на леќи или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш и претходи на (дијаметар) симбол "Ш".Сива филтер обезбедува неутрална боја, за повеќе балансирана експозиција кога светлината варира.По желба додадете бои без допирање на остатокот на сцена.Погоден за повеќето видиме камера, убаво алатка за фотографија љубовници.Понекогаш сакате да го додадете боја во еден дел од вашата фотографија.Компатибилност со објективи'size САМО,ве Молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Совршен за менување на расположението на слика.Техничките стакло компоненти се притисне на висок притисок.Убаво асистент за телефонот снимање, удобен и лесен за употреба.

За производот

Слични предлози