• Ново
РАДИУС Голема Четка за заби Четка со Замена на Главата Левата Рака Мека Избрани Бои 3 Count| BPA Free и АДА Прифатени | Наменета за Чистење на Заби и да се Намали Ризикот од ?

РАДИУС Голема Четка за заби Четка со Замена на Главата Левата Рака Мека Избрани Бои 3 Count| BPA Free и АДА Прифатени |

DEN 638.40
Износ
Во продавницата.

ОДРЖЛИВИОТ ОД ВРВОТ ДО ДНОТО : Одликувајќи се со растителна основа четка за заби се справи со тоа, исто така е и рециклираат И растителна основа влакната, оставајќи планетата како чисто како вашите заби.ЗАМЕНЛИВИ ГЛАВА : Помалку трошоци отколку купување на нова четка за заби и помалку отпад на нашата депонија се одлични причини да се задржи ви се смешка.Само менувате вашата четка за заби главата и да се справи!.ШИРОКА ЧЕТКА : широка четка значи повеќе влакната и повеќе површина покриена одеднаш.Ова овозможува голема чистење и релаксирачката масажа на вашите непца.ЕРГОНОМСКИ ЗАФАТ : Нашата наградуваниот се справи со се чувствува толку удобно за righties и lefties тоа ќе биде тешко да се запре четкање.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВЕНИ & ПРИФАТЕНО : Сите наши четки за заби се направени во САД и Прифатени од страна на Американска Дентална Асоцијација.Дизајниран да се исчисти вашата уста и нашиот свет, четката се справи со е обновливи засекогаш и направени од обновливите извори на timber.By со користење на овој Замена Главата, 90 од секои 100 четка избега од судбината на депонии.Голема Четка™ е конструиран за да се заштити устата и нашата средина и во деновите кои доаѓаат.

За производот

Слични предлози