• Ново
Грифин BCSWH02G Beading Свила Мозок, Големина 2, Бела

Грифин BCSWH02G Beading Свила Мозок, Големина 2, Бела

DEN 466.56
Износ
Во продавницата.

Количина : 1 Картичка.Боја : Бела.Свила Конец, Од Не ' Рѓосувачки Челик Игла.Пакет димензии : 2.2 инчи (H) x 2.2 инчи (L) x 0.45 инчи (W).Naturseide (германски јазик за ""Природна Свила"") е традиционален stringing материјал кој се користи од страна на beaders за векови.Не можете да јазол бисери без свила и ништо не виси како свила кабелот.Темата доаѓа со прикачен игла која ви овозможува да се помине мозок, преку бисери, мониста и камења, без да се зголеми двојно кабелот завршена.Ова е потенка свила мозок, идеален за полагање преку помали бисери и за изработка на сигурни дека јазли помеѓу вашиот бисери не се премногу обемни.Количина : Секој број се состои од 1 пакет на големина на 2 Бела мушка мозок, околу 2 метри во должина, плус прилог игла.Ако сте пестовен како нас, ќе одвои игла кога кабелот е исчезнат и го користи повторно подоцна!.

За производот

Слични предлози