• Ново
Хартија Ленти Quilling Алатки за Полнење, Paper Quilling Колекции Quilling Алатки и Материјали, Хартија Ленти Мајмун Кралевите Шема, 3D рачно изработени Хартиена Кеса, Хартиена Ум?

Хартија Ленти Quilling Алатки за Полнење, Paper Quilling Колекции Quilling Алатки и Материјали, Хартија Ленти Мајмун Кралевите

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Секој модел содржи ракописот + quilling хартија, со исклучок на алатка за полнење и слика рамка.Можете да направите уметнички занаети за вашиот љубовник, семејство и пријатели.Исклучителен Дизајн : исклучителна модел може да го привлекува занаетчии да се создаде свој вештини.Одлична Хартија Ленти : хартија сликарство ленти се направени од високо-квалитет лепо хартија, околу 1 cm/ 0.39 инчен широк, со убави бои, кои можат подобро да се изразам во стилот на уметноста.Врз основа на побарувачката за трајни, отпорни на корозија-отпор, и многу еластични материјали, ние се обидовме илјадници материјали и конечно се најде најдобрите материјал ЕВА!Преку прецизно сечење, ние се произведени професионален модел ЕВА плочи.Опис : Помош дебели, флексибилни и висок квалитет на ЕВА материјали (не се од хартија), што е фино врежан.ЕВА Шема Одбор : Ние го добиете најдоброто линија шема, преку повтори истражувања на светлина и сенка ефекти.Својот уметнички израз не е послаба отколку во било која друга форма на уметност.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.35in Packing Листата : ЕВА Шема Одбор*1,Хартија Ленти Поставени*1 Glue Апликатори*1 Notes : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Спецификации : Тежина : 220g Manuscript Големина : за W40cm*H50cm/W15.69in Paper : за W1cm*L39cm/W0.Поставен Уметност Декорација : хартија сликарство има боја на изразување на сликарството и просторно визуелен ефект на скулптурата.

За производот

Слични предлози