• Ново
shamjina AC/DC 3-40V Да DC 1.25-37V Напонски Регулатор на Чекор Надолу Моќ Модул

shamjina AC/DC 3-40V Да DC 1.25-37V Напонски Регулатор на Чекор Надолу Моќ Модул

DEN 263.76
Износ
Во продавницата.

Текст : AC / DC 3-40 V.Екстензивно користење на DC напон плоча.Зголемување на товарот заштита коло, заштита на функција за да се вчита до.Големина : 60mmx35mm. 100% сосема нов.Опис:100% сосема new Extensive користење на DC напон plate Increase товарот заштита коло, заштита на функција за да се вчита up Size : 60mmx35mm Input : AC / DC 3-40 VOutput : DC 1.25 V-37 VOutput струја : 2.2 Еден(Макс)Пакетот Вклучува : 1 x LM317 Прилагодливи Напонски Регулатор на Чекор надолу Напојување на Модулот.

За производот

Слични предлози