• Ново
REAQER Нога Рокер со Одредување на Рака, Теле Носила, што се Користи за Plantar Fasciitis, Ахил Tendinitis, Теле и Hamstring Болка, која се Протега Нога Мускулите, Погоден за физикална Тер

REAQER Нога Рокер со Одредување на Рака, Теле Носила, што се Користи за Plantar Fasciitis, Ахил Tendinitis, Теле и Hamstring

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Ако сте sedentary или атлетик, ова нога рокер може да биде добар пријател на вашиот почетен спорт.Ви помогнат подобро да се прилагодат на рамнотежа обука и да ви помогне да се постигне целта на вежбање.Конвексни дизајн, масажа во исто време, исто така може да се лизга, може да го зголеми задоволството во процесот на вежбање.Ефикасно ги опуштаат мускулите, се елиминира напнатоста во мускулите и spasm.Reaker користи уникатен глуждот рака, која може да ви помогне да се обезбеди подобра безбедност и поддршка во рамнотежа обука.Процесот на надградба за зголемување на триење, да се спречи лизгање, не само шок апсорпција бафер, но, исто така, тивок кога се вежба.Не се лизга на Дното : Анти-пропадна ленти на дното, уникатен одредување појас може да ја спречи нога лизгање и да се обезбеди безбедно и ефикасно истегнување.Ја СПРЕЧУВА & ТРЕТИРА ЗАЕДНИЧКИ ПОНИСКИ НОГА ЗАБОЛУВАЊА : Користење на REAQER нога рокер дневно ја намалува болката предизвикана од Пета Болка, Plantar Fasciitis, Ахил Tendonitis, Шин Splints, Тесни Телиња и Hamstrings.

За производот

Слични предлози