• Ново
К&F Концептот 49mm Нано-X Кружни Polarizers Филтер & MC УВ Заштита Филтер за Полнење (2 парчиња) со До & Долу Леќа Капа, Мулти-Слој Обложени HD Кружни Поларизирана (CPL) УВ Филтер По

К&F Концептот 49mm Нано-X Кружни Polarizers Филтер & MC УВ Заштита Филтер за Полнење (2 парчиња) со До & Долу Леќа Капа,

DEN 1199.76
Износ
Во продавницата.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Оптичко Стакло】Направени од страна на увоз со висока дефиниција Германија Schott премиум оптичко стакло двојно-страна мулти-слој обложени, отпорни на абразија и hydrophobic облоги се зголеми површината цврстина и да се направи лесно чистење. 【Филтер Рамка за Квалитет】Направени од страна авијација алуминиум ултра лигите рамка ефикасно да се избегнува vigenetting & темен агол на широкопојасни леќи, CNC-не се лизга дизајн помага лесно да се инсталира и да ги отстрани филтер. 【MC УВ Филтер Функција】УВ заштита филтер има две функции , one за да ја ослабне сина ѕвонење во слики предизвикува од УВ зраци , на 99.6% пренос за да се даде појасна и поостри слики.Друг е за леќи за заштита од прашина и гребнатини. 【Кружни Polarizer Функција】 Кружни Polarizer (CPL) Филтер помага намалува метален отсјај од површината се зголеми боја сатурација & контраст.Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци. 【Комплет Вклучувајќи】1* Кружни polarizer филтер + 1* MC УВ заштита филтер + 1* до & долу леќа капа + 1*чување торба.CPL Филтер за Подобрување на боја & контраст.УВ Филтер се апсорбира УВ зраци & заштита на леќите.CPL Филтер за Подобрување на боја & контраст.УВ Филтер се апсорбира УВ зраци & заштита на леќите.

За производот

Слични предлози