• Ново
Б-Оклоп FrameGuard Галакси ПРО (400mm)

Б-Оклоп FrameGuard Галакси ПРО (400mm)

DEN 527.76
Износ
Во продавницата.

75 инчи, ПРО големина Б-Оклоп штити повеќе површина од никого на пазарот со најдобра отпор.Овој материјал е, исто така, автомобилската-одделение квалитетот за да се обезбеди тоа нема да жолта со текот на времето, со УВ заштита, како и силен и во екстремни weathers од -40°F до 200°С, додека, исто така, само ѓубрето скалата на само некои грама, така да не мора да се грижите за slogging тоа по инсталацијата. * Со должина од 15.Оваа MTB Рамка Стража, те штити сакана велосипед од влијанија, гребнатини, и кабел на триење, ексклузивни Б-Оклоп кожата е подготвен големо влијание и relativibly светлина лепило тоа е неверојатно лесно да се инсталира и ќе се спречи знаци, чипови, и кабел носат во иднина.висока отпорност на силна велосипед рамка гарда. * Силен и издржлив заштита - високо влијание и бришење отпорни на Б-Оклоп Кожата ќе го заштити вашиот велосипед од гребнатини и dings * материјали од Врвен квалитет - автомобилство одделение лепило и да не исчезнат или Жолта текот на времето со УВ заштита * да го Прилагодите вашиот екипаж - различни бои и дезени се достапни за да се подобри изгледот на вашиот велосипед или да го задржи оригиналниот изглед со јасна заштита * Лесно да го инсталирате - сите велосипеди имаат различни геометриски, овие рамка чувари се универзални и лесно ќе се вклопат сите MTB suspentions * Одговара на сите планински велосипед предниците - одговара на сите водечки производители на работна дизајни, помага да се задржи што вилушка безбедни од гребнатини и dings.

За производот

Слични предлози