• Ново
Fielect 200Pcs 2 Позиција 3Pin 1P2T Панел Планината Микро Излизгајте го Прекинувачот Latching Toggle Switch Висока Knob 4mm се Справи со Висина Сребро 50V 0.5 A SK-12D07

Fielect 200Pcs 2 Позиција 3Pin 1P2T Панел Планината Микро Излизгајте го Прекинувачот Latching Toggle Switch Висока Knob

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Име На Производ : Микро Излизгајте Го Прекинувачот.Контакт Тип : 1 P2 T; Switch Тип : за да се Префрлате Switch.Пакет Содржина : 200 Pcs x Излизгајте го Прекинувачот;Главната Боја : Сребро;knob висина:4mm;Терминал Количина : 3. Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, Совршен за индустриска опрема или dimmer контроли за светла.итн.Одговараат за електронски играчки.Лента рекордери.Стерео.Учење машина.Универзален полнач за телефон.Апарати за домаќинство, комуникациски производи и компјутерски периферни индустрии.Лесен за инсталација и лесен за употреба.Убав и долг живот expendency.Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, dimmer контроли за светла.итн.

За производот

Слични предлози