• Ново
TYC Право Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2007-2011 Хонда CRV

TYC Право Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2007-2011 Хонда CRV

DEN 2875.44
Износ
Во продавницата.

OE-да се спореди подигнат (не "pigtail" конектор) за кавга-бесплатно инсталација.OE-да се спореди монтажа одредби се обезбеди drop-in прецизни fitment.Ригорозни и забрзано велосипедизам тестови за да се обезбеди производ служба квалитет и трајност.Квалитетот капка-во и без мака производи.Широко прифатено во индустријата како премиум бренд за резервни замена светилки, TYC автомобилската осветлување производи се совршеност за квалитет и вредност.Поради прецизност дизајн и строго контрола на квалитетот стандарди, TYC замена светилки ги исполнува SAE/ТОЧКА прописи, и се FMVSS 108 согласност.Секој TYC замена светилки се произведени со слични пластика материјали како оригинална опрема и поминале низ ригорозни тестирање за да се осигура дека вие, сопственикот на возилото, може да ги користите за безбедно и во денот и ноќта.На вашето возило светилки се суштински дел од вашето возило безбедносни карактеристики, и може да значи разлика помеѓу навлегува во или избегнување на несреќата.Не прават компромиси кога станува збор за изборот на вашето возило светилки.Се очекува од најдобрите, се очекува повеќе.Се очекува TYC.

За производот

Слични предлози