• Ново
Dove Тело Измијте Противалергиски и Сулфат Слободни Тело Измијте Чувствителна Кожа Ефикасно да се Мие Далеку Бактерии Додека Прихранување на Вашата Кожа 34 мл 3 Count

Dove Тело Измијте Противалергиски и Сулфат Слободни Тело Измијте Чувствителна Кожа Ефикасно да се Мие Далеку Бактерии Додека

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Липидите и глицерин во нашата формула апсорбира длабоко во горниот слој на кожата, каде се тие да добијат право да работат на Овој комерцијален мешавина на навлажнувачки состојки се докажани да работат со вашата кожа да го негуваат тоа, па тоа може да се задржи и да се создаде нови влага.Dove тело измијте се, исто така, е ефективен во чистење на рацете.Создава богата пенливата дека moisturizes и replenishes на кожата, а исто така оставајќи исчистени.Нежно чисти : Dove Чувствителна Кожа Тело Измијте ги комбинира влага обнови комбинација со нашите gentlest состојки за да се поглезите чувствителна кожа, за Разлика од обичните тело сапун или туш гел.За најдобри резултати, стискаш на чувствителна кожа тело измијте го во вашата рака или на туш pouf и работа во богата пенливата.Смислено направено : нашето тело измијте се КАРТАТА е-уверение, суровост-слободни и направени во 100% рециклирани шишиња, па можете да се чувствуваат добро за префрлување од вашиот секојдневен туш сапун за да Гулаб Сулфат слободни тело за миење.Значи, ние сме на мисија да им помогне на следната генерација на жените да развијат позитивен однос со начинот на кој тие изгледаат достигне над ¼ од една милијарда млади луѓе со самодоверба образование од 2030.Растителна основа крем : со природно добиени средства за чистење и нега на кожа природни хранливи материи, ова Тело Dove Измијте се microbiome нежни, па ќе добиете убаво подхрануваа, додека одржување на здрава кожа.Dove грижа оди понатаму од чувствителна кожа тело измијте со КАРТАТА е Суровост-Слободен за сертификација и 100percent рециклирани пластични шишиња.

За производот

Слични предлози