• Ново
XinAndy Печка Глазура Lotus Устата Danping Полица Дома Декорација/家居装饰 炉钧釉莲花口胆瓶博古架

XinAndy Печка Глазура Lotus Устата Danping Полица Дома Декорација/家居装饰 炉钧釉莲花口胆瓶博古架

DEN 4247.76
Износ
Во продавницата.

Ова е домаќинство украс во облик на античка Кина./这是的中国古代形状的家居装饰品。.Печка глазура lotus устата Danping Полица / 清乾隆炉钧釉莲花口胆瓶仿古瓷器家居中式博古架客厅摆件古玩收藏.Големина на : Висок 39.3 СМ - Устата дијаметар 9 CM - Стомак со дијаметар од 20 CM на Дното дијаметар 12.2 CM. 1 : 1 антички керамика од Jingdezhen/景德镇.Печка глазура lotus устата Danping Полица / 炉钧釉莲花口胆瓶博古架Size : Висок 39.3 СМ - Устата дијаметар 9 CM - Стомак со дијаметар од 20 CM на Дното дијаметар 12.2 CM1 : 1 антички керамика од Jingdezhen/景德镇Uses : Дома декорација, собирање, благодарност, културно наследство, домот палата environment用途:居家装饰,收藏品鉴,文玩欣赏,文化传承,宫廷高雅环境.

За производот

Слични предлози