• Ново
Јавор Облека Органски Памук Бебе Кимоно Долг Ракав Bodysuit GOTS Заверена

Јавор Облека Органски Памук Бебе Кимоно Долг Ракав Bodysuit GOTS Заверена

DEN 287.76
Износ
Во продавницата.

Органски Памук.Копче затворање.Измијте топло.Еко Пријателски 100% Органски Памук (меки и густа ткаенина) бебе кимоно, Доведе Слободни Snap Копчиња.Глобалната Органски Текстил Стандард (GOTS) Сертифицирани. 210 GSM Блокирам ткаенина, неверојатно парична казна, меки и цврсти.Машина За Миење Топло.Одлична Бебе Подарок.Направени во Индија.Долг Ракав органски памук бебе кимоно tees, органски бебе облека направени од GOTS сертифициран 100% органски памук во природни бои (сертифицирани органски растителни бои се користи).Не бои се користат за "Природни" полна боја органски памук бебе кимоно tees.Зедов со рака и го откачи без употреба на било какви хемикалии, тоа е безбедно и надразнување-слободен за вашето бебе е најчувствителното и нежна кожа со исклучителни мекост и сила.Машина мие со ладна вода.

За производот

Слични предлози