• Ново
Дозирање Пумпа, Градина Мулти-Функционални Мини Десен Агол 12V DC Перисталтиката Течни Пумпа за Дозирање Пумпа Цревото на Пумпата(Црна)

Дозирање Пумпа, Градина Мулти-Функционални Мини Десен Агол 12V DC Перисталтиката Течни Пумпа за Дозирање Пумпа Цревото

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

【Пргав Дизајн】Snap на дизајн, со само-priming функција, тоа го прави многу лесно да го отворите и затворите пумпа главата. 【Добра запечатување】има добри запечатување перформанси, погодно црево замена, стабилен и сигурен перформанси, и може да се користи на леснотија. 【Широко се Користи】Тоа е широко се користат во експерименти, биохемиска анализа, аптека, парична казна хемиска индустрија, биотехнологијата, аптека, производи, керамика, обработка и третман на вода, заштита на животната средина и други полиња. 【Одличен Квалитет】Што е направена од инженеринг пластичен материјал.Пумпата на главата е дизајнирана да биде едноставно расклопување типот, кој е лесен за чистење и одржување. 【Лесен За Употреба】среден проток насока на перисталтиката пумпа зависи од методот на конекција на позитивни и негативни фази од напојување, и на терминал може да изберете позитивни и негативни фази на волја.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Дозирање Пумпа Материјал : Инженерство Пластични Боја : Црна, Сина (Изборен) е Применливо Напојување : DC 12 V Работната Средина : Температура : 0-40°C, Релативната Влажност :

За производот

Слични предлози