• Ново
maiduoduo01 Мини Калкулатор Јасно Печатење Рачни Калкулатор Практични за Зелено Училиште

maiduoduo01 Мини Калкулатор Јасно Печатење Рачни Калкулатор Практични за Зелено Училиште

DEN 2049.60
Износ
Во продавницата.

Спецификации : Тоа е овој рачни калкулатор карактеристики кои се напојува од страна на двете соларни и батеријата, па така може да функционира во светли место без батерија, спречување на вашиот пресметки да бидат погодени од ненадејна батеријата смрт.Оваа рачни калкулатор кој има џеб големина може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозможи решавање на математички проблеми во класа со твоите соученици.Она што оваа рачни калкулаторот може да ви понуди е дека тоа е поддржано од двата соларни и батеријата, па така може да функционира во светли место без батерија, спречување на вашиот пресметки да бидат погодени од ненадејна батеријата смрт.Употреба на високо-квалитетна abs материјал, овој производ е здрав, и се тресат-доказ.Карактеристики : Усвојување на својот џеб големина, овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозможи решавање на математички проблеми во класа со твоите соученици.)белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Џеб големина го прави овој рачни калкулаторот може да биде лесно да се врши било каде, што ќе ви овозможи решавање на математички проблеми во класа со твоите соученици.Погоден за лична и професионална употреба.5 см, ширина е 5.Лесно можете да добиете калкулатор кој се напојува од страна на двете соларни и батеријата, па така може да функционира во светли место без батерија, спречување на вашиот пресметки да бидат погодени од ненадејна батеријата смртта, со помош на овој рачни калкулатор.

За производот

Слични предлози