• Ново
Rziioo Ostomy Појас Colostomy Појас Медицински Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка Врзивно средство со Компресија Поддршка,Б,XL

Rziioo Ostomy Појас Colostomy Појас Медицински Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка

DEN 393.60
Износ
Во продавницата.

* Преку обезбедување на сигурна и стабилна умбиликална хернија компресија поддршка, оваа хернија рака обезбедува непосредна болка кога се носи и е особено корисен кога се носи по хируршки процедури или за време на вежбање. * Оваа colostomy појас е составен од еластична ткаенина за да се обезбеди оптимална breathability.Ова помага да се задржи телото суво и ладно, овозможувајќи за побрзо закрепнување без компликации. * Мазна и поддршка одговара.Обезбедува дополнителна сигурност да се stoma торба за време на физичка активност.Прицврстување на решетка, овозможува контролирана се вклопуваат и компресија. * Благодарение на неговата форма-фитинг својства, овој ostomy појас може да се носат под облеката и останува кеси многу дискретен, дури и под тесна облека. * Користете мека, еластична лента мерка да се најде на турнеја низ вашето тело на локацијата на вашиот stoma.Ostomy Појас,Colostomy Појас,Ostomy Хернија Поддршка Belts Material : еластична памук, кука и јамка straps Feature : Ова ostomy појас е направен од целосна еластична и стигнале ткаенина, кој е издржлив и лошиот да се деформира.Помага да се обезбеди ostomy торба/торбичка во место и, исто така, го задржува лепак безбедно тесни, го прави кеси трае подолго.Geart да се спречи parastomal хернија по colostomy operatio.Белешки : Предлагам да се мијат или disinfect пред употреба.ПРЕСТАНЕТЕ да го користите ако сте алергични.Поради рачни мерења на локации,може да има некои грешки.

За производот

Слични предлози