• Ново
Праска Премија Одделение Мирис на Нафта - Парфем Масло - 1oz/30ml

Праска Премија Одделение Мирис на Нафта - Парфем Масло - 1oz/30ml

DEN 162.00
Износ
Во продавницата.

1oz стакло килибар шише со лесен издавање евра dropper (dropper inset во шише) ззп. 1oz = 30ml.Се препорачува употреба на овој мирис на нафта е за дома и во автомобил дифузија; разредена во телото се грижи формулации; Свеќа домашен производи за чистење; и постојните unscented производи.Не е за внатрешна употреба или lip balm производство.Овој производ не треба да се користи undiluted.Со повеќе од 30 години во индустријата, нашиот меѓународното здружение за ароми заверена Господар Мироварец создава високо концентрирани, Phthalate слободни, подобрени формулации за употреба во домот и тематски апликации.Овој производ е мирис на нафта и, како такви, нема терапевтска вредност.Наменет е за козметички и за домашна употреба само.Флеш Точка >200. Вегетаријанската; Суровост-Бесплатно; Глутен-Слободни.Оваа Премија/Козметички Одделение масло е формулиран од страна на нашиот господар мироварец за тесно да реплицираат на констатираните мирис на Праска.Овој Мирис Масло се препорачува за употреба во домот и автомобилот дифузија, или разреден во вашиот свеќа, сапун, бања, тело или за нега на коса формулации.Овој производ е наменет за козметички и дома мирис употреба.НЕ ingest.НЕ користите во lip balm/нега формулации.Прекинете со употреба доколку се јавува нервоза.Да се чува далеку од деца и домашни миленици.

За производот

Слични предлози