• Ново
qiguch66 Основните Канцеларија Калкулатори,Стандард Функција за Канцеларија,Дома,на Училиште,Мини Преносни Џеб 8 Цифри Електронски Студија Калкулатор Студент Училиш?

qiguch66 Основните Канцеларија Калкулатори,Стандард Функција за Канцеларија,Дома,на Училиште,Мини Преносни Џеб 8 Цифри

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Совршен за студенти, суштинска алатка за математика студија. 8 цифри калкулатор, лесен за употреба.Мини дизајн, лесен и пренослив.пренослив и практичен, може да се стави во џебови и чанти, и да го користите секогаш кога ви треба, лесни дури и тежина дистрибуција за удобно пресметки при користење на десктоп или рачно.овие калкулатори се погодни за двете канцеларија и училиште, соодветна за наставници, професори, дома училиште едукатори, хобисти или дневни едноставна пресметка, пренослив и практичен; Тие, исто така, може да се смета како убаво подароци за примарна.Спецификации : Совршен за студенти, суштинска алатка за математика студија. 8 цифри калкулатор, лесен за употреба.Мини дизајн, лесен и пренослив.Точка Име : Студентот Калкулатор Материјал : ABS Батерија : 1 х АА Батерија(Не се Вклучени) Карактеристики : Џеб Големина, Канцелариски Материјали, Студент на Подарок, 8 Цифри Димензија : 11.1 cm x 6.2 cm/4.37" x 2.44" (Прибл.) Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Студент Калкулатор.

За производот

Слични предлози