• Ново
Навлажнувачки Органски Шеј Путер Бар Сапун | Природно ја Храни Кожата со Масло од Кокос & Маслиново Масло | рачно изработени во САД (Еукалиптус Агаве, 1 Бар)

Навлажнувачки Органски Шеј Путер Бар Сапун | Природно ја Храни Кожата со Масло од Кокос & Маслиново Масло | рачно изработени

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

ОРГАНСКИ ВЕГЕТАРИЈАНСКА САПУН – Секој 5-унца када, бар се направени со користење на сите природни ладно процесот метод на занает сапун дека ќе ја напушти вашата кожа чувство moisturized и чиста.ЈАДЕВ, ОЧИСТИ & ВЛОГОВИ – Органски Шеј Путер е природно богата и крем крем се полни со витамини A & E, Кокосово Масло е природен антибактериски и хидратантен крем, и Маслиново Масло е богато со витамините A, D и E. на РАСТЕНИЈАТА врз ОСНОВА & ОДРЖЛИВ – рачно изработени во мали серии со еко-пријателски состојки.Овие прекрасни сапуни се вегетаријанци, суровост-бесплатно, и biodegradable.ГАРАНЦИЈА за КВАЛИТЕТ – Нашиот рачно изработени стоката се направени со користење на природни и одржлив растенија и билки.Секој од нас има свои лични преференции и вкусови, особено кога станува збор за ароми.Ако не се апсолутно љубов на сапуни, едноставно размена нив за друг мирис или да ги врати за целосно враќање на средствата.Произведено во САД.ОРГАНСКИ ВЕГЕТАРИЈАНСКА САПУН – Секој 5-унца када, бар се направени со користење на сите природни ладно процесот метод на занает сапун дека ќе ја напушти вашата кожа чувство moisturized и чиста.

За производот

Слични предлози