• Ново
Ostomy Појас за Пост-Оперативна Нега По Полковникот Ileostomy Хирургија Обезбедува Силна Поддршка и Заштита за Абдоминална Ѕид и Хернија

Ostomy Појас за Пост-Оперативна Нега По Полковникот Ileostomy Хирургија Обезбедува Силна Поддршка и Заштита за Абдоминална

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

3 нозе половината турнеја се препорачува XL големина 115*16*8 (cm) Се препорачува обемот на половината 3.Исклучителна детали прави тоа практично, погоден за fistulization или постоперативна хернија употреба итн.Благодарение на неговата форма-фитинг својства, овој ostomy појас може да се носат под облеката и останува кеси многу дискретен, дури и под тесна облека.Нашите ostomy поддршка појас е составен од дише и удобно материјал,Еластична доволно за да се вклопи во половината. (Забрзана испорака е поддржана, и времето за испорака е 4-30 дена.Stoma поддршка пост појас за colostomy,ileostomy,urostomy.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да не контактирате на време!Ние ќе ви обезбеди најдобар квалитет на услуга во рок од 12 часа!Ви благодариме!Време на испорака : Нашата нормална испорака датум е 15-30 дена.5 метри М големина 95*16*8 (cm) се Препорачува обемот на половината од 2,5 метри -2.Направени од високо-квалитет еластична ткаенина,Постојат 4 различни големини за да се задоволат потребите на различни телесни типови.Ви благодариме за изборот на нашите stoma појас опис на Производот Материјал; риба лента Применливи сцена : здравје масажа Производот Категорија : Абдоминална Појас Боја : Беж Спецификација : S, M, L, XL S големина 85*16*8 (cm) се Препорачува половината турнеја под 2.3 нозе или повеќе Пакет содржина 1 x stoma рака По-продажбата на услугата : Ние ви обезбеди со гарантирање на 100% на квалитетни производи.9 нозе L големина 105*16*8 (см) 3 стапки -3.

За производот

S, M, L, XL :
S size 85*16*8 (cm) Recommended waist circumference under 2.5 feet :
M size 95*16*8 (cm) Recommended waist circumference of 2.5 feet -2.9 feet :
L size 105*16*8 (cm) 3 feet -3.3 feet waist circumference is recommended :
XL size 115*16*8 (cm) Recommended waist circumference of 3.3 feet or more :

Слични предлози