• Ново
Перисталтиката Пумпа Цевка Силикони, Научни Црево Перисталтиката Пумпа Цевка Цевка Материјал Силика Гел Силикони Материјали

Перисталтиката Пумпа Цевка Силикони, Научни Црево Перисталтиката Пумпа Цевка Цевка Материјал Силика Гел Силикони Материјали

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Одлични временски услови на корозија и топлина стареење отпор, направени од увезени добар квалитет со силиконска.Усвојува увезени силикони материјали и платина вулканизација процес на производство.Има предности на не‑токсични, физиолошки пасивност, УВ отпор, озонската на корозија, висока и ниска температура отпор, високо ниво на транспарентност, силна еластичност, компресија и трајна деформација, итн.Идеална цевка материјал особено погоден за перисталтиката пумпи.Одлични физички и механички својства, слабите киселина и алкално отпор и растворувач за отпор.Може да се широко се користи во научни истражувања и производство во различни области како што се GMP лекови, биоинженеринг, молекуларна биологија, парична казна хемикалии, заштита на животната средина, преработка на храна, итн.Поседуваат солза сила, високо ниво на транспарентност, одлична физиолошки и биолошки инерција.Предмет Тип : Перисталтиката Пумпа Tube Material : Silicone Specifications (внатрешен дијаметар x надворешниот дијаметар) : Прибл. 3.2 x 6.4 милиметри / 0.1 x 0.3in6.4 x 9.6 mm / x 0.3 0.4 in Length : Прибл. 1meter / 3.3 ft.

За производот

Слични предлози