• Ново
Slimall Батеријата Назад Стакло Заден Капак Домување Вратата Замена за Samsung Галакси Забелешка 10+ Забелешка 10 Плус со Камера Рамка Леќа и Рамка Лента (Auro Црна)

Slimall Батеријата Назад Стакло Заден Капак Домување Вратата Замена за Samsung Галакси Забелешка 10+ Забелешка 10 Плус

DEN 406.08
Износ
Во продавницата.

Компатибилен Модел : забелешка 10 плус Назад Стакло Замена Само за Samsung Галакси Забелешка 10+ Плус N975-Auro Црна.Функција : Оваа Белешка 10 плус Назад Стакло направен од Висок Квалитет на Стакло и ви Дава Добра Чувство на Допир.Инсталација : Задното Стакло за белешка 10 плус Инсталација Вежби не ги вклучуваат,Пред да го купат.Ви препорачуваме да се Види Неколку Видеа од Интернет.Леќи на камерата и Рамка Лента Делови се Пред-се соберат за Лесна и Брза Инсталација.Заштедат Пари за Купување на нови Галакси Забелешка Плус 10 Телефон,уживаат во Забавата на DIY и Поправка дома.Пакет содржи : 1* забелешка 10 плус Назад Чаша Црно+ 1*Отстранување Алатки + 1*USB-c Кабел.Квалитет : Секој Црна Забелешка 10 плус Назад Стакло Замена Се Строго се Тестираат.Оваа белешка 10 плус Замена Назад Стакло ќе го Поправи вашиот Разбиена, Оштетени, Изгребани Галакси Забелешка Плус 10-Auro Црна Боја телефон,Поправката не е Тешко, но треба Топлина Souce(Топлина Пиштол или Фен за Коса) да им помогне на Олабави/Ублажување на Adhensive Заштедат Пари за Купување на Нови Галакси Забелешка Плус 10 Назад Стакло и Restore ќе Уред назад кон Нови .Нова за Галакси Забелешка Плус 10 Стакло Назад Покритие за Замена со камерата леќи на Камерата и Рамка лента .Отворите на Задната страна на Галакси Забелешка Плус 10 Телефон може Ефект Производителот Гаранција,Подобро да се Провери Гаранцијата, Денот пред да ја Отворите.

За производот

Слични предлози