• Ново
3D Допир, Лесно Заменливи Издржлива Пластика 3D Печатач Делови Стабилна Сигурен за Makerbase Сензори

3D Допир, Лесно Заменливи Издржлива Пластика 3D Печатач Делови Стабилна Сигурен за Makerbase Сензори

DEN 1461.60
Износ
Во продавницата.

ПАКУВАЊЕ КОЛИЧИНА : 5pcs на пластични сонда на МКС автоматски израмнување сензор, доволно количество можете да го користите сонда со доверба.Поле на ПРИМЕНА : Овој додаток поддржува само за Makerbase сензори, ве молиме внимателно да се провери дали моделот на вашиот уред натпревари пред употреба.ЗАМЕНА на ДЕЛОВИ : Оваа 3 D игла е професионално дизајнирана, и 5 парчиња од 3 D touch сонда замена на игли главно се користи да се замени скршен печатач делови.МАЛ и КОМПАКТЕН : мал и компактен тело не заземаат премногу користите простор, кој е лесен за складирање и употреба.ПРАКТИЧНИ ДОДАТОЦИ : 3 D Touch вбризгување на сондата е удобен и практичен 3 D печатач додаток кој може да ги исполни вашите дневни печатење потреби.

За производот

Слични предлози