• Ново
YYONGAO Метал Детектор FY-54B Капацитетот на Батеријата Метар Автомобил Електрични Возила Батеријата Тестер на Капацитетот на Батеријата и Детектор на 2V 6V 12V 2-250Ah

YYONGAO Метал Детектор FY-54B Капацитетот на Батеријата Метар Автомобил Електрични Возила Батеријата Тестер на Капацитетот

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

2, не може да се тестира на батеријата течни доволно.Капацитет индикација:Црвено област : батеријата е испразнета, а треба да биде обвинет immediately Yellow област : слаба батерија, треба да биде наплатен како е можно possible Green област : доволно енергија за нормален use Test опсег (DC) : 2 V 6 V 12 VRated Капацитет : 2-250 A / HSize : 210 * 124 * 68mm Precautions : 1, секој од тестот не смее да надмине 3 секунди.3, конусни контакт линија со долниот крај на клипот тестер замина со е негативен, тестот може да се користи и кога контактот мерење.Овој производ е специјално дизајниран инструмент за детекција на олово-киселина батерии.Можете да мерите избор на автомобил на батерии, електрично возило на батерии и други користи на олово-киселина капацитетот на батеријата статус, брзо и интуитивен батеријата квалитетот е добра или лоша проценка.Можете да мерите избор на автомобил на батерии, електрично возило на батерии и други користи на олово-киселина капацитетот на батеријата статус, брзо и интуитивен батеријата квалитетот е добра или лоша проценка.Батерии за електрични велосипеди во моментов широко се користи, оваа игра е дизајниран специјално функционирам, user-friendly и многу повеќе точно да се утврди квалитетот на електрични возила.

За производот

Слични предлози