• Ново
CNC Крајот Мелница Сет, Карбид Волфрам Челик 4 Fultes Мелење Машина, Рутер Битови Ротациони Делови Алатка Директно месо тело 2-12mm 8pcs

CNC Крајот Мелница Сет, Карбид Волфрам Челик 4 Fultes Мелење Машина, Рутер Битови Ротациони Делови Алатка Директно месо

DEN 957.60
Износ
Во продавницата.

Пакет се Вклучени:8 x 4 Флејта Крајот Мелница Машина.968 инчен -6mm Сечење Дијаметар : 6mm≈0.472 инчен Full Должина : 75mm≈2.Тоа, исто така, има посилни отпорност на топлина од ХСС, па тоа може да се задржи цврстината дури и при висока температура.Широка Примена CNC Крајот Мелница:Тоа може да се користи на многу полиња, како што се обработка на метал, CNC machining и инженеринг користење.968 инчен -8мм Сечење Дијаметар : 8mm≈0.Волфрам челик, исто така, е наречена зацементира карбид и се смета за заби на модерната индустрија.2-12mm Крајот Мелница Сет : Овој крај милиони сет вклучува 8 дијаметар големини на 2mm, 3мм, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, да ги задоволат вашите различни потреби.Широка Примена CNC Крајот Мелница:Тоа може да се користи на многу полиња, како што се обработка на метал, CNC machining и инженеринг користење.181 инчен месо тело со Дијаметар : 12mm≈0.Волфрам челик е главно составена од волфрам карбид и кобалт, сметководство за 99% на сите компоненти.157 инчен Full Должина : 50mm≈1.Детали дизајн : Висока прецизност најсовремена со соодветни негативни forefoot дизајн, земајќи ги во предвид силата и острината на сечење на работ.968 инчен -4mm Сечење Дијаметар : 4mm≈0.968 инчен -5мм Сечење Дијаметар : 5mm≈0.118 инчен Сечење Должина : 7.472 инчен Сечење Должина : 30мм≈1.952 inch Detail дизајн : Висока прецизност најсовремена со соодветни негативни forefoot дизајн, земајќи ги во предвид силата и острината на сечење на работ.59 инчен месо тело со Дијаметар : 6mm≈0.236 инчен Сечење Должина : 15mm≈0.Во исто време, голем јадрото со дијаметар се користи за подобрување на ригидност на алатка и да се направи сечење и чип отстранување стабилна.

За производот

Слични предлози