• Ново
Westinghouse Осветлување 4511300 7.5-Вати Еквивалент S11 Јасно LED Сијалица со Среден База, Еден Пакет

Westinghouse Осветлување 4511300 7.5-Вати Еквивалент S11 Јасно LED Сијалица со Среден База, Еден Пакет

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

S11 LED акцент сијалица дава изглед на блескаво светилки, идеален за употреба во низа светла, знаци и curio кабинет светла.Енергетски-ефикасни LED заменува 7.5-Вати блескаво и користи само 1-вати енергија, чување до 87%.Дава светлината на 50 lumens, и мека бела светлина (2700 K).Не-dimmable, средни база, јасно заврши, Влажна оценет.На Westinghouse 1-вати S11 LED 2700 K не-dimmable медиум база сијалица е дизајниран да замени специјалност акцент блескаво светилки.Ова ДОВЕДЕ е совршен за користење во низа светла, знаци, и curio кабинет светла.Погодни за употреба во затворени тела и влажни локации како што се на отворено-номинална тела.Намалување на трошоците за енергија до 87 проценти во текот на животниот век на сијалицата кога во споредба со стандарден 7.5 вати блескаво сијалица.Led диодите се слободни од штетни меркур што ги прави одличен избор за вашиот замена потреби.Се направи преминот на Westinghouse LED светилки.Westinghouse е доверлив, глобален бренд.Westinghouse знае осветлување и нуди производи со исклучителен квалитет, сигурност и функционалност.Производ референтен број 45113.

За производот

Слични предлози