• Ново
Соларни Палубата Светла, 6 Pack Соларни Чекор Светла Отворено Водоотпорен LED Соларна Ограда Светла за Патио, Скалите,Двор, Градина Пат, Чекор и Огради, 10 Lumens, Топло Бела

Соларни Палубата Светла, 6 Pack Соларни Чекор Светла Отворено Водоотпорен LED Соларна Ограда Светла за Патио, Скалите,Двор,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

【Две Режим Осветлување】Убав дизајн и декоративни осветлување : Топло Бела / 7 се менува боја на осветлување.Убав дизајн и декоративни осветлување : тоа дава исклучи одличен дизајн подолу светлина се должи на мед-чешел тип намалување во пластичен капак. 【Поголеми Соларен Панел】Нема цена за осветлување, придвижуван од Сонцето.Само го постави во област каде што ќе добиете многу на сончева светлина.На сончеви денови само трае околу 4-5 часа за целосно полнење, може да работно време за 8 часа.Таа, исто така се исклучува автоматски во мрак, и исклучување на зората. 【Времето Отпорни-ABS + Акрилик】материјал обезбедува трајност на производот.тоа може да остане во место добро и да се справи со добар планината на екстремни временски услови, снег и дожд, водоотпорна IP55, 10 lumens по светилка (Батерија : 1.2 V/600m AH АА Ni-Cd). 【Лесна Инсталација】Лесно да се инсталира:Доаѓа со две монтажа опции, или да ги ставите вертикално или утврдат станот.Употреба на завртки вклучени со светла.(Пакување вклучува : 6 Соларни чекор светла + 12 Подлога + 12 Завртки). 【Широка Примена】Совршен Отворено Décor-Оваа група на отворено соларни чекор светлата се идеални за украсување на отворено скалите, оградите, градина, доковите, двор, , двор, скалило, палуби, поштенски сандачиња и ограда пост.Водоотпорен : IP55. Светлина од Светлината : 10 lumens.Батерија : 1.2 V/600m AH АА Ni-Cd.LED Осветлување Боја : Топло бела /Боја се менува.

За производот

Слични предлози