• Ново
Sunlite PAR20/LED/7.5 W/FL40/ДИМ/ES/30K LED 3000K PAR20 7.5 W 50W Замена 120V Медиум База PAR20 ТОЈ Серија Рефлектор со Dimmable Енергија Ѕвезда Сијалица, Топло Бела

Sunlite PAR20/LED/7.5 W/FL40/ДИМ/ES/30K LED 3000K PAR20 7.5 W 50W Замена 120V Медиум База PAR20 ТОЈ Серија Рефлектор со

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Овие светилки може да трае до 25,000 часа што ги прави практично одржување слободни.Оваа 120 volt, 7.5 вати, PAR20 Рефлектор ТОЈ Серија Карактеристики Медиум База.Произведува спектакуларен топло бела светлина на 400 lumens, користејќи само 7.5 watts на енергија.Не содржат жива и не ослободување на штетни гасови, па нема потреба да се грижите ако во сијалица паузи и нема потреба за рециклирање, како и со CFLs.Може да се вклопат право во вашата дневна соба или во повеќето сечење на работ, држава на уметноста, осветлување дизајн проект.Sunlite LED светилки се многу енергетски ефикасни и во голема мерка ќе ги намали трошоците за енергија.Овие светилки може да трае до 25,000 часа што ги прави практично одржување слободни.Тие не содржат жива елементи, а не ослободување на штетни гасови, така што нема потреба да се грижите во случај сијалица паузи и нема потреба за било какви посебни рециклирање како и со CFLs.Со својата висока ефикасност, нивните ниски wattage не значи дека ќе изгуби на светлината.Оваа 120 volt, 7.5 вати, par20 рефлектор тој серија карактеристики медиум база, произведува прекрасен топло бела светлина на 400 lumens, и може да се вклопат право во вашата дневна соба или во повеќето сечење на работ, држава на уметноста, осветлување дизајн проект.

За производот

Слични предлози