• Ново
8-32 x 3/8 (1/4 3 Достапни) Pan Head Машина Завртки, Полн Конец, Филипс Диск, 304 од не ' Рѓосувачки Челик 18-8, Пакување од 100

8-32 x 3/8 (1/4 3 Достапни) Pan Head Машина Завртки, Полн Конец, Филипс Диск, 304 од не ' Рѓосувачки Челик 18-8, Пакување

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Тавата глава на машина завртки се 100% од нерѓосувачки челик 18-8 (304) која нуди високо ниво на хемиски и отпорност на корозија.Навој Дијаметар : 0.164 Инчен (#8 Големина); Глава Дијаметар : 0.322 Инчен; Глава Висина : 0.115 Инчен; Филипс Диск Големина #2. Теми по Инч : 32; Конец Тип : Крупни Стандард.Пакет се Вклучени : 100 x Филипс Пан Глава на Машина Завртки #8-32 x 3/8 Инчи.Пан Глава на Машина Завртки се големи се и за внатрешна и надворешна употреба.Оваа нерѓосувачки челик е многу силна и обезбедува одлични ' рѓа отпор.Спецификација за производ Пан глава на машина завртки се машина завртки со глави, кои се рамни на врвот и заоблени страни.Пан глава на машина завртка должина се мери од под главата до крајот на завртка.Филипс диск е x-облик за инсталација со филипс завртка возачот.Навој Дијаметар 0.164" Глава Дијаметар 0.322" Главата Висина 0.115" Завртка Должина 3/8" Филипс Диск Големина #2 Високо Квалитетни Материјали 18-8 (304) не ' Рѓосувачки Челик Пакет се Вклучени 100 x Филипс Пан Глава на Машина Завртки #8-32 x 3/8 Инчи Гаранција Mewu Decor хардвер има највисок квалитет на пазарот.Купи со доверба.За враќање на пари или размена на guarranteed.

За производот

Слични предлози