• Ново
HARIKA - 1PC 400W DC-DC Чекор-up Зголеми Конвертор Постојан Струја за Напојување на Модулот W315

HARIKA - 1PC 400W DC-DC Чекор-up Зголеми Конвертор Постојан Струја за Напојување на Модулот W315

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Ова е голема 400 W DC да DC чекор-up напојување на модулот за електрична опрема, дигитални производи, лаптоп и сл.2 да 12 AOutput Моќ = Влезен Напон*Тековниот Оперативен Температура : -40° до 85°(ако температурата е премногу висока, ве молиме да се зголеми на топлина дисипација)Фреквенција : 150 KHz Max.Постојат 2 топлина тоне што ќе се обезбеди подобар дисипација на топлина.Спецификации : Тип : Не-изолирани зголеми module Input Напон : DC 8.Влез и излез се дизајнирани со завртка терминали за удобен жица конекцијата и да го извадите.

За производот

Слични предлози