• Ново
480W 20A 0-24V Прилагодливи Напојување HJS-480-0-24 DC Регулирани Префрлување Напојување SMPS со Дигитален Дисплеј 110V/220VAC да 24VDC Моќ Конвертор на Напон Модератор

480W 20A 0-24V Прилагодливи Напојување HJS-480-0-24 DC Регулирани Префрлување Напојување SMPS со Дигитален Дисплеј 110V/220VAC

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

0-24 V DC целосно прилагодливи, 20 A 0-480 W.Главно се користи во различни DC опрема, DC мотор stepless брзина регулатива, ПРЕДВОДЕНА electrodeless затемнување, хемиски позлата, за контрола на брзината, научно истражување, тестирање, тестирање на учениците, итн., и широко се користи.Ве молиме Имајте во предвид : без разлика на напон е поставен на неколку V, максималната струја е 20 A, тековната не е прилагодлив, актуелната тековна се утврдува од страна на оптоварување).Било кој уред помалку од 20 A тековната може да се користи, и не уред поголема од 20 A тековната може да се користи.Посебна забелешка : како што се користење на моторни и фан индуктивен товар, ве молиме имајте во предвид дека максималната моторни почнувајќи тековната параметар, овој параметар може да не биде повисока од сегашната максимална моќност, во спротивно тоа може да предизвика оштетување на снабдувањето со електрична енергија, напојување треба да се изберат повеќе струја, или на мотор со меки почеток заштита кола да ги апсорбира влијание струја.

За производот

Слични предлози