• Ново
6 Листови Plaid Помине Уметност Лепенки 3D Само Лепило Боја Checkerboard Љубов Срцето Помине Decals за на доградба на Акрилни Нокти Материјали, DIY Нокти Совет Помине Уметност Де?

6 Листови Plaid Помине Уметност Лепенки 3D Само Лепило Боја Checkerboard Љубов Срцето Помине Decals за на доградба на Акрилни

DEN 2289.60
Износ
Во продавницата.

Тоа е одлична декорација на ноктите подарок за вашите пријатели, мајка, сопруга, итн.Држи моделот на ноктите и притиснете го моделот за неколку секунди.Тоа е безбедно да се користи.Леснотија да аплицираат за лажни нокти, природни нокти, вештачки нокти, на доградба на акрилни нокти, УВ нокти, итн.Бојата на вашиот лак додека не се исуши.Како да го Користите : 1. 【Лесен за употреба】Нашата plaid помине налепница е 3 D самолепливи дизајн, вие само треба да ја раскинам надвор и се држи на ноктите.Спецификација : Предмет : Checkerboard Plaid Помине Уметност Налепници Големина на : 13.Лесен за употреба и отстранување, промена на моделот на било време.23") Боја : Шарени Количина : 6 Листови/set Карактеристики : 1.Исчисти вашиот ноктите површината. 【Услуга Гаранција】Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, и ако производот е оштетен или има сериозен проблем, 100% враќање на средствата ќе бидат обезбедени.

За производот

Item:
Checkerboard Plaid Nail Art Stickers
Size:
13.5*8.5*0.6 CM (5.31*3.34*0.23)
Color:
Colorful
Quantity:
6 Sheets/set
Features:
1.100% new and high-quality nail stickers. :
2.Fashion checkerboard nail design, unique nail art decorations. :
3.Our nail decal also can be applied to mobile phone cases, glasses, greeting cards, envelopes, photo frames, desks, and other places suitable for pasting. :
4.Easy to use and remove, change the pattern any time. :
5.Ease to apply for false nails, natural nails, artificial nails, acrylic nails, UV nails, etc. :
How to Use:
1.Clean up your nail surface. :
2.Paint your nail polish until it is dry. :
3.Use tweezers to peel off the pattern softly from the base paper. :
4.Stick the pattern on the nail and press the pattern for a few seconds. :
5.Cover the nail stickers with transparent nail polish. :

Слични предлози