• Ново
Admart Племето Концепти Органски Коса Чистење - 250 Грам

Admart Племето Концепти Органски Коса Чистење - 250 Грам

DEN 2289.60
Износ
Во продавницата.

Исплакнете ја косата темелно со обична вода и нека се исуши.Велат дека нема да се додадени хемикалии и да го прифатат овој Назад кон Корените формулација!Како Да Се Користи?Земете 4-5 tbps на производот (во зависност од должината на вашата коса) и се меша со квартал (1/4) шолја вода за да се формира густа течност конзистентност и работа преку вашата коса од главата на краевите.Брендот На Племето Концепти, ние веруваме во моќта на Индискиот Состојки и белешки на Ајурведата.Тајната Совет : Оставете ја косата да се исуши во рок од 30 минути на миење на косата Што е Во Него?Органски Soapberries, Shikakai, Тилчец, Индиски Gooseberries и Hibiscus leaf Екстракт & Ништо Друго.Комплетна нега на коса за досадна, сув, тенок, безживотни и/или првут склони на косата.Помалку заплитане и посилни корени.Нашата визија е да обезбеди #Natural Alternatives за нега на кожата.Повторете ја постапката 2-3 пати неделно, за да добиете најдобри резултати.Нежно масажа на вашиот скалп со вашите прсти во навнатре & нанадвор предлози за 2-4 минути.Контроли првут, помага да се промовира раст на косата, го успорува оди ќелав.Богата Олеинска Киселина и витамин Е, го стимулира растот на косата, обезбедува не-мрсна храна.Ја прави косата мека, да се управува, обемна, и здрава и од корен да го завршува.Доаѓа во kraft хартија пакет.

За производот

Слични предлози