• Ново
JanJean Бебе Бебе Момчиња Формално Фустан, Кошула Bodysuit Долги/Кратки Ракави Господин Romper Jumpsuit Свадба Партија Облека

JanJean Бебе Бебе Момчиња Формално Фустан, Кошула Bodysuit Долги/Кратки Ракави Господин Romper Jumpsuit Свадба Партија

DEN 207.60
Износ
Во продавницата.

Рака Мие Само.Romper е изработен од полиестер и памук, материјали, рачно перење, машина перат.Големина на Табела значи возраст се движи за бебе момчиња, но тие се за општи насоки само.Долги ракави, lapel дизајн, еден градите џеб, копчиња на предната и манжетни за полесно облекување.Еластична нога отворања, затворачи на дното за лесно менување пелена.Убав jumpsuit го прави вашето бебе момче стане малку господин.Погоден за роденден, забава, слики, церемонија, свадба, одмор, секојдневно носење, итн.Сет Вклучуваат : 1 Pc Кошула Romper Состојба : Нова со ознака Материјал : Полиестер, Памук Боја : Бела(како што сликите покажуваат) Ознака Не.-|-Препорачана Големина за Години-|-Romper Градите-|-Рамо до Crotch-|-Должина на Ракав -3|3 Месеци-|20.0"/50cm|-14.5"/37cm-|-8.5"/22cm -6|6 Месеци-|20.5"/52cm|-15.5"/39cm-|-9.0"/24cm -9|9 Месеци-|21.0"/54cm|-16.0"/41cm-|-10.0"/26cm- -12-|-12 Месеци-|22.0"/56cm|-17.0"/43cm-|-11.0"/28cm- -18-|-18 Месеци-|23.0"/58cm|-18.0"/45см-|-11.0"/29cm- -24-|-24 Месеци-|24.0"/60см|-18.5"/47cm-|-12.0"/30cm-.

За производот

Слични предлози